Účinky andulácie dokazujú odborné štúdie
Anduláciu vedecky skúmali uznávaní lekári ako prof. Roland Stutz, prof. Peter Knolle alebo prof. Brigitte König. Ozdravné účinky prístroja potvrdzuje aj zdravotný certifikát vydaný v Nemecku.

Preto vám predkladáme výber šiestich vedeckých výskumov, ktoré sú najlepšie pochopiteľné pre verenosť.

autori štúdie:

  • prim. MUDr. Christoph Bucka, neurológia
  • prim. MUDr. Horst Reich, ortopédia

Úvod

Na klinike am Haussee Felberg skúmali účinnosť andulačného ležadla ako doplnkovej terapie k fyzioterapii, športovej terapii a ďalším.

Výskumu poňatého ako dotazník sa zúčastnilo celkom 54 pacientov s ortopedickými, neurologickými a psychosomatickými problémami. Priemerný vek bol 51,8 roka a doba pobytu na klinike sa pohybovala okolo 4,3 týždňa. Pacienti sa podrobili 2 –⁠ 4 andulačným ošetreniam za týždeň.

Výsledok

V rámci ošetrení andulačným ležadlom bolo možné znížiť podiel pacientov so strednými až silnými bolesťami zo 61,1 % na 27,8 %.

Pred ošetrením bol podiel pacientov s malými až nepatrnými bolesťami 48,1 %. Po ošetrení 16,6 %. Problémy tak bolo možné odstrániť u veľkej časti pacientov s nízkymi alebo žiadnymi bolesťami.

60,8 % pacientov hodnotí účinok tejto formy terapie ako dobrý až veľmi dobrý.

Úvod

Štúdia skúmala vplyv andulácie na stres u 500 kúpeľných hostí. U viac ako 83 % pozorovaných klientov bolo možné preukázať záťaž vegetatívneho nervového systému.

Hlavný dôraz výskumu sa kládol na vplyvy, ktoré má andulácia na zmiernenie stresu (program 5) na sympatikus a parasympatikus. Priemerný vek kúpeľných hostí bol 62,4 roka.

Na meranie poslúžilo EKG, na základe ktorého autori štúdie skúmali premeny srdcovej frekvencie a EKG podrobili aj frekvenčnej analýze.

Výsledok

Stres je možné merať na základe pomeru nízkych a vysokých frekvencií a výšky krivky. Rozsah srdcovej frekvencie stúpol o 28 %, čo predstavuje enormné zlepšenie. Čím väčší je rozptyl, tým je obehový systém prispôsobivejší.

Pri porovnaní indikátorov pred a po andulácii autori štúdie zistili, že stres klesol o 44 %. Na zníženie stresu pritom stačilo 15 minút.

Úvod

Štúdia skúmala šesťdesiatročného pacienta, ktorý trpí Parkinsonovu chorobou asi 10 rokov. Autor sledoval, ako pacientov stav ovplyvňuje kombinovaná terapia magnetickým poľom mypuls s andulačným systémom.

Dochádzalo k meraniu diastolického krvného tlaku, z toho odvodeného pulzného tlaku a srdcovej frekvencie po dobu zhruba 7 týždňov. Z andulačných programov si sám pacient zvolil ako optimálne P05 („uvoľnenie“) a P15 („hĺbkové uvoľnenie“).

Výsledok

Pacient s Parkinsonovou chorobou mal kvalitatívne ohodnotiť svoj zdravotný stav pred začiatkom terapie, počas dňa a potom s odstupom po skončení príslušných andulačných programov.
Z výsledkov je možné odvodiť, že pri tejto kombinovanej terapii „mypuls/andulačné programy“ sa stav v cca 70 % prípadov podstatne zlepšil.

Autori:

  • MUDr. Claus Oberbillig, odborný lekár v odbore ortopédie Wiesbaden
  • MUDr. J. Mortier, ortopedická univerzitná klinika Frankfurt
  • MUDr. Tiberius Matcau, všeobecná prax Kadelburg
  • MUDr. Stephan Müller, všeobecná ortopedická prax Gelnhausen

Úvod

Na základe použitia andulačného systému boli zaznamenané početné hlásenia užívateľov o lepšom prekrvení, uvoľnení chrbtového svalstva, znížení bolestí a rozpustení nahromadenej lymfy.

S ohľadom na to sa skúmala aplikácia andulačných kmitov pri ťažkostiach u pacientov s ochorením chrbtice.

Štúdia skúmala 99 pacientov, ktorí boli sledovaní po dobu 10 ošetrení. Vekový priemer bol 57 rokov a zahŕňala pacientov s degeneratívnymi ťažkosťami chrbtice trvajúcimi dlhšie ako 6 mesiacov.

Výsledok

  • Spánok je mimoriadne dôležitý na to, aby si telo i myseľ odpočinuli. 57,4 % pacientov uviedlo zlepšenie neprerušovaného spánku.
  • Významné zlepšenie sa objavuje v oblasti bedrovej chrbtice. Celkom 46,6 % opýtaných po ošetrení uviedlo zlepšenie stavu.
  • Pri odpovedi na otázku o spotreby liekov proti bolesti neexistovala jednotná odpoveď. Ale cca 30 % ľudí uvádzalo zníženie spotreby liekov.

Multicentrická štúdia dokázala, že 10 použití andulačného systému na 15 minút vedie k podstatnému zmierneniu svalového napätia chrbtice.

Bolo možné preukázať významné zlepšenie bolestí chrbtice, nálady, zvýšenie subjektívneho pocitu zdravia a schopnosti koncentrácie. Ďalšími pozitívnymi výsledkami štúdie sú dĺžka spánku, a tým aj predĺženie fáz REM, dôležitých pre odpočinok tela i mysle.

Dá sa očakávať, že pravidelné používanie andulačného systému povedie k podstatnému a trvalému zníženiu ťažkostí s chrbticou.

Vedúci štúdie: prof. Roland Stutz

Úvod

Štúdia skúmala 40 pacientov ambulantného rehabilitačného centra. Autori ich náhodne rozdelili do dvoch skupín. Jedna slúžila ako kontrolná skupina, druhá bola podrobená skutočnému ošetreniu.

Autori sa usilovali o sledovanie všetkých mysliteľných parametrov v súvislosti s možným prerozdelením tekutiny.

Sem patril záznam mobility postihnutého kolenného kĺbu pomocou izokinetickej diagnostickej stanice, rozdelenie tekutiny v celom organizme pomocou osemkanálového analytického prístroja na báze merania impedancie, určenie obvodu nôh meracím pásmom s následným výpočtom objemu podľa stanoveného Hanavanovho vzoru, ako aj registrácia subjektívneho skóre bolesti na zistenie možnej zmeny.

Výsledok

Andulačné programy majú pozitívny vplyv na lymfatický systém. Predovšetkým u skúmaných pacientov s hromadením lymfy na dolných končatinách, vyvolaným ortopedicko-traumatologickými zraneniami, prípadne operatívnymi zásahmi.

Väčšinu zmien je možné vysvetliť ako drenážny účinok andulačného ležadla. Dochádza k presunu tekutín v nohách smerom k trupu, zníženiu príslušného obvodu končatiny (nohy) a s tým spojenému zníženiu bolesti a zlepšeniu pohyblivosti kolenného kĺbu.

Autori:

  • Dr. Guy Declerck, Medical Research Team Belgium
  • prof. Dr. Peter Knolle, IMR Lausanne

Úvod

Rozdiel medzi oboma typmi tukových tkanív je známy iba dve desaťročia. Vnútorný pás tuku je žltší, silnejšie prekrvený a má podstatne viac bunkových typov.

Dramatický význam tohto rozdielu zostával neznámy – možno preto, lebo viscerálny tuk je ako relatívne neviditeľný prívažok nalepený na črevá. Na rozdiel od minulosti, keď tukové tkanivo bolo jednoducho len ochabnutou hmotou, dnes ho chápeme skôr ako akýsi druh žľazy s vnútornou sekréciou.

Jedovaté látky obiehajú v krvnom a lymfatickom obehu, zhromažďujú sa a ukladajú prevažne v tukovom a spojivovom tkanive. So zvýšením tejto telu vlastnej skládky odpadov viditeľne klesajú normálne funkcie orgánov. Objavujú sa nepravidelné ťažkosti, ktoré sa časom stávajú chronickými (Rosen, 2004).

Logicky je teda táto zásobáreň tuku stredom súčasného zdravotného výskumu.

Priemerný vek skúmaných osôb bol 46,3 roka, telesná výška 181,6 cm, hmotnosť 93,8 kg. Celkový podiel telesného tuku 26,1 %, zvýšený podiel viscerálneho tuku oproti vekovej norme 19,3 %.

Výsledok

Celkové hodnoty cholesterolu vykazovali iba malé zmeny. Pri hodnotách zdraviu škodlivého LDL sa však v jednotlivých podskupinách vyskytli jasné rozdiely.

Kým placebo skupina vykazuje malý pokles parametra, v ďalších dvoch skupinách je pozorovateľné podstatné zníženie hladiny LDL. Pri použití andulačného pása sú tieto žiaduce zmeny ešte výraznejšie. Pokles taktiež zaisťuje lepšiu látkovú výmenu.

Skupiny podrobené andulačnej terapii vykazujú výrazný nárast zdraviu prospešnej hladiny HDL.

Andulačná terapia má za následok aj zníženie sedimentácie. To je ešte dôležitejšie a štatisticky významnejšie, ak sa použije viscerálny pás.


V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

1 Step 1
reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder